Seminář Mechanizované nástroje a jejich užití v praxi

Seminář zorganizoval KMK strojírenské mechaniky dne 22. 1. 2020 na spolupracující Střední škole polytechnické v Olomouci.

Lektoři – učitelé OV (p. Koutný, p. Holíček, p. Mádr a p. Řehulka) ze spolupracující školy předvedli názorně řadu mechanizovaných nástrojů a jejich použití v technické praxi i běžném životě.

Účastníci semináře mají nyní reálnou představu o možnostech využití různých mechanizovaných nástrojů pro výuku a pro inovací didaktických metod v technických oborech. Navazovaly názorné ukázky k dané tématice, kdy si každý účastník mohl vyzkoušet práci s určitým mechanizovaným nástrojem.

Seminář byl velmi motivující z hlediska využívání mechanizovaných nástrojů v mnoha odvětvích technické praxe:

Stavební obory (obkladač, zedník): vrtací a bourací kladiva různých velikostí a druhů napájení, úhlové brusky, vrtačky, míchadla, pokosové pily, pily na řezání obkladů, drážkovací pily a vyvrtávací nástroje do vrtaček, pila na řezání keramických cihel.

Strojní obory (strojní mechanik, zámečník): úhlové brusky s různými typy kotoučů, vrtačky, závitořezy, výheň.

Dřevozpracující obory (tesař, truhlář pro výrobu nábytku): řetězová dlabačka, ruční hoblík, horní fréza, olepovačka hran, vrtací dlabačka, vrtačky, formátovací pily, briketovací stroj, pásové a vibrační brusky.

Fotogalerie