Aplikované pohybové aktivity na oslavách padesátého výročí založení Střední školy polytechnické Rooseveltova 79, Olomouc

Dne 10.10.2019 se na SŠ polytechnické, Rooseveltova 79, Olomouc konala oslava 50. výročí jejího založení, součástí slavnostního programu byly i aktivity Regionálního centra aplikovaných pohybových aktivit (RC APA) jehož činnost je podpořena Olomouckým krajem prostřednictvím projektu Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (KAP) a jemuž škola poskytuje zázemí  pro jeho činnost, kancelář, skladovací prostory, sportovní a technologickou halu na vzdělávací semináře.

Prezentace aplikovaných pohybových aktivit pod názvem „Pohyb pro …“ reprezentovaných jízdami na sportovním vozíku pro ragby – „útočném i obranném“, handbiku, rucerunneru – „trojkolovém odrážedle pro velké“ a tříkolce se zúčastnil absolvent školy, úspěšný sportovec hráč ragby Filip Vartoň.

Filip Vartoň v době studií na Střední škole polytechnické, Rooseveltova 79, Olomouc v oboru Automechanik a následně v nástavbovém studiu v oboru Provozní technik hrál Ragby na vrcholové úrovni, byl v reprezentačním týmu České republiky. Jeho studium i sportovní kariéra byly přerušeny důsledkem úrazu, již 9 let je tzv „vozíčkář“. Filip se s tímto problémem popral na „Výbornou“ zvládl náročnou rehabilitaci a následně se zapojil do paralympijského sportu jako hráč „Ragby na vozíku“ v současné době je kapitánem České ragbyové reprezentace vozíčkářů a věnuje se atletice vozíčkářů v AK Olomouc. Přejeme mu hodně sil na zvládnutí všech překážek, které ho v životě potkaly, potkají a hodně úspěchů v jeho sportovním i osobním životě!

Zájemci si vyzkoušeli dle svého zájmu nabízené aktivity. Z jejich rozesmátých i vážných tváří byla patrná radost z pohybu, poznání nové aktivity i respekt z dosud nepoznaného, pro ně nového. Aktivně se do poznávání neznámého zapojili nejen žáci, pedagogové, ale i hosté např. náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro školství Ladislav Hynek, zástupci Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Olomouc v čele se svým vedoucím Mgr. Miroslavem Gajdůšekem MBA a RNDr. Bronislavou Vláčilovou, zahanbit se nenechali a aktivity vyzkoušeli rovněž ředitelé pozvaných škol a zástupci domácí školy včele s Ing. Alešem Jurečkou ředitelem školy a jeho zástupkyní Mgr. Soňou Surgaňes.

Akce se po všech stránkách vydařila, děkujeme tímto vedení školy a organizačnímu týmu akce, že Filipu Vartoňovi a nám členům RC APA dala prostor k prezentaci našich činností.

Škole přejeme hodně úspěchů v dalším vzdělávání odborníků v širokém spektru profesí jež nabízí a všem jejím zaměstnancům hodně sil a tvůrčí kreativity při naplňování poslání jejich školy!

 

RC APA IKAP Olomoucký kraj

Fotogalerie