Jak zpestřit výuku matematiky a finanční gramotnosti

V rámci semináře, který se konal 19. 11. 2019 na Střední průmyslové škole v Přerově,  proběhla prezentace moderních pomůcek pro výuku matematiky a fyziky, které byly zakoupeny pro  kabinet matematické gramotnosti. Pedagogům  ze základních a středních škol mohou pomáhat v názorné a zábavné výuce nejen matematiky. Vzdělávání hrou je rozhodně jeden z  významných trendů v moderním vyučování a edukativní hry a stavebnice mohou být velkým pomocníkem k naplnění tohoto pojetí výuky.

Zejména se jedná o didaktickou hru FINANČNÍ SVOBODA a stavebnice BOFFIN, se kterými se měli možnost účastníci semináře seznámit. Finanční svoboda se věnuje rozvoji finanční gramotnosti žáků.  Velmi věrohodně simuluje běžný život a každodenní realitu. Žáci se tak prakticky, ale bezpečně seznámí s dnes již běžnými produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelí stejným situacím jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze. 

Elektronické stavebnice BOFFIN je možné použít k názornější výuce v hodinách fyziky. Stavebnice obsahuje stovky různých projektů, ale kreativitě se meze nekladou. A tak si mohou žáci například sestavit detektor lži nebo třeba rádio.

Nové pomůcky velmi zaujali účastníky semináře, kteří jimi chtějí zpestřit svou výuku. Budou využívány i ve volnočasových aktivitách, v rámci workshopů a jejich využití plánuje i SVČ Atlas a Bios v Přerově.

Fotogalerie