Kraj hodlá více digitalizovat vzdělávání

Na konferenci o sobě dali vědět významní světoví hráči na poli digitalizace. Google představil neomezené úložiště dat, společnost Microsoft ukázala portál pro učitele, virtuální prostředí Minecraftu nebo 3D modely pro prezentace. Univerzita Palackého představila Digidoupě. „Je to taková laboratoř, která, přibližuje všechny dostupné digitální technologie použitelné vy výuce i v běžném životě,“ popsal podstatu projektu Kamil Kopecký z Pedagogické fakulty UP.

Vedoucí odboru školství Olomouckého kraje Miroslav Gajdůšek vysvětlil, proč je zapotřebí využívat moderní digitální technologii ve výuce žáků všech stupňů. Upozornil zároveň, že v této souvislosti je nutné se zaměřit i na vzdělávání pedagogů. „Digitalizace vzdělávání v České republice podle mě zaostává za světem, ale jsem optimista a věřím ve zlepšení. Daleko lépe jsou na tom kraje, kde vzala vzdělávání do svých rukou krajská samospráva a nabízí školám moderní trendy. A Olomoucký kraj je v tomto směru jedním z lídrů,“ uvedl Gajdůšek.

Konkrétní strategie digitálního vzdělávání v ČR byla obsahem vystoupení konzultanta ministerstva školství Ondřeje Neumajera. Na přednášky navázaly jednotlivé workshopy, kde si účastnící mohli sami vyzkoušet jednotlivé digitální pomůcky a produkty.