Máš na to! V Hranicích si to rozdali studenti v různých disciplínách

Ve čtvrtek 26. září uspořádala Střední odborná škola Hranice ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje již třetí ročník soutěže pro žáky středních škol se zaměřením na bezpečnostněprávní činnost, „Máš na to!“

Studenti museli zvládnout pět disciplín. Tříčlenná družstva, složená ze dvou hochů a jedné dívky, čekaly testy autoškoly, kliky, motorické cviky, člunkový a vytrvalostní běh. Limity testů, stejné pro muže i ženy, byly nastaveny stejně jako kritéria fyzické způsobilosti pro práci u policie. K nejtěžším disciplínám, dle výpovědi studentů, patřily opět kliky. Na správnost provedení dohlíželi samotní policisté.

Letošního ročníku se zúčastnilo 5 škol a 9 družstev. Výkony mezi jednotlivými družstvy, hlavně na medailových pozicích byly velmi vyrovnané.

Výsledky:

1. SZŠ Hranice

2. Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově

3. Střední odborná škola Hranice, školská právnická osoba

Závěrečného vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnili plukovník Martin Lebduška, vedoucí územního odboru přerovské policie, David Kalina, ředitel soutěže, Petr Flajšar, ředitel SOŠ Hranice a Josef Drábek, bývalý vedoucí územního odboru přerovské policie, který stále pomáhá při organizování podobných akcí či soutěží.

Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím patří velké poděkování za jejich výkony. Prvních 5 týmů postoupilo do krajského kola této soutěže v Brně. Držíme palce.

Fotogalerie